İş dünyasındaki rekabete hazır mısınız?

Belki birçoklarınızın yaşamadığı veya hatırlamadığı, benim ilk gençlik yıllarımın, 1980’lerin başlarındaki Türkiye’den birkaç kesit paylaşalım. Sınırlı sanayi üretimi, birçok “yok”lar, tek gidiş/gelişli yollar, az sayıda uçak seferleri, kısıtlı iletişim olanakları, yaklaşık 6 milyar dolar dış ticaret, yurtdışına sınırlı çıkış hakkı, yüksek enflasyon ve faiz, güçlükle yatırım yapabilen girişimciler, içine kapalı rekabetten uzak bir ekonomi, kısaca yokluk ve yoksulluk.

Yıllar içerisinde Türkiye kabuğunu kırdı, büyüdü, gelişti. Özel sektör güçlendi, her yanda yeni fabrikalar kuruldu, dünyanın dört bir yanıyla ticaret yapar, rekabet eder hale geldik. Dünyanın sayılı ekonomileri arasına girdik, şirketlerimiz yurtdışında yatırımlar yapıyor. Artık başımız dik, kendimize güvenimiz tam ve geleceğimiz daha da iyi olacak.

Çeyrek asrı aşan iş hayatımda yatırım yapan, yeni iş kuran, işini büyüten girişimcilerin çok değerli olduğuna inandım, saygı duydum. Her yeni girişimi bizi daha yukarıya taşıyacak bir basamak olarak gördüm.
Dünyanın pek çok ülkesinde ve Türkiye’de de iş hayatına dinamizmi katanın aile şirketleri, küçük ve orta boy işletmeler olduğunu biliyorum. İş hayatım boyunca girişimciler ve iş sahipleriyle bir arada oldum; onların işlerini büyütme iştahına, işleriyle ilgili hayallerine tanıklık ettim, ediyorum.

Üreten, rekabetçi, güçlü Türkiye için bilginin paylaşılması ve girişimcilerin, iş sahiplerinin hizmetine sunulması gereğine inanıyorum. Ülkemde bir yanda büyüme arzusu olan iş adamları diğer yanda ise kendini çok iyi yetiştirmiş, dünyayı tanıyan, vizyon sahibi, tecrübeli profesyoneller var. Bu bilgi birikimi ve tecrübeyi iş adamlarımızın hayalleriyle birleştirmek için Leaders’ Coach’u kurmaya karar verdim. Leaders’ Coach çatısı altında bir araya gelen profesyonellerin iş adamlarımıza hem iş hem de kişisel vizyonlarına ulaşmada yardımcı olmasını hedefliyorum. Leaders’ Coach işletme koçları bütün bilgi ve tecrübeleri ile kendilerini iş adamlarımızın hizmetine adamış kişilerdir.

Leaders’ Coach takımı toplamda yüzyılları aşan tecrübelerinden damıttıklarını daha çok büyüyen ve daha çok kar eden şirketler yaratılması için sizlerin hizmetine sunmaktan gurur duyuyor. Tek amacımız sizlerin başarısına değer katabilmek.